Youth League Tables 2011-12

Under 19's Leinster League - Premier Division
Team Played Won Draw Lost Bonus* Points
Roscrea/Birr Rebels 6 4 0 2 2 18
Naas 6 4 0 2 1 17
Boyne 6 4 0 2 0 16
Navan 6 3 0 3 3 15

Dundalk 6 2 0 4 3 11
Tullamore 6 2 0 4 2 10
NUIM Barnhall 6 2 0 4 0 8
Under 19's North East League
Team Played Won Draw Lost Bonus* Points
Navan 5 5 0 0 0 20
Boyne 3 2 0 1 0 8
Dundalk 2 1 0 1 0 4
Ashbourne 2 0 0 2 0 0
Balbriggan 2 0 0 2 0 0
Rathoath 2 0 0 2 0 0
Under 17's Leinster League - Premier Division
Team Played Won Draw Lost Bonus* Points
Navan 7 7 0 0 0 28
Mullingar 'A' 7 5 0 2 0 20
Naas 'A' 7 5 0 2 0 20
Dundalk 7 4 0 6 0 16

Boyne 'A' 7 3 0 4 1 13
NUIM Barnhall 7 2 0 5 3 11
Tullamore 7 2 0 5 1 9
Ardee 7 0 0 7 0 0
Under 17's Leinster League - Division I
Team Played Won Draw Lost Bonus* Points
Ashbourne 7 7 0 0 0 28
Birr 7 6 0 1 0 24
Longford 7 5 0 2 2 22
Boyne 'B' 7 4 0 3 1 17

Nth Meath 7 3 0 4 1 13
Rathoath 7 2 0 5 2 10
Clondalkin 7 1 0 6 0 4
Balbriggan 7 0 0 7 0 0
Under 17's North East League Section 'A'
Team Played Won Draw Lost Bonus* Points
Navan 'A' 5 5 0 0 0 20
Ashbourne 3

2 0 1 0 9
Skerries 3 1 0 2 0 4
Dundalk 4 1 0 3 0 4
Boyne 'A' 3 0 0 3 1 1
Under 17's North East League Section 'B'
Team Played Won Draw Lost Bonus* Points
Boyne 'B' 4 3 1 0 0 14
Navan 'B' 4 3 0 1 1 13
Ardee 3 2 0 1 1 9
North Meath 3 1 1 1 0 6
Balbriggan 4 1 0 3 1 5
Rathoath 4 0 0 4 1 1
Under 15's Leinster League - Division I
Team Played Won Draw Lost Bonus* Points
Boyne 'A' 6 6 0 0 0 24
Rathoath 7 4 0 2 1 21
Ashbourne 7 5 0 2 0 20
Dundalk 7 4 0 3 1 17

Birr 7 3 0 4 1 13
Longford 'A' 7 2 0 5 1 9
Nth Meath 6 1 0 5 0 4
Edenderry 5 0 0 5 3 3
Under 15's Leinster League - Division II
Team Played Won Draw Lost Bonus* Points
Wexford 'B' 6 6 0 0 0 24
Boyne 'B' 6 5 0 1 0 20
Mullingar 'B' 5 3 0 2 0 12
Longford 'B' 7 5 0 2 0 20
Kilkenny 'B' 7 3 0 4 0 12

Enniscorthy 'B' 7 1 1 5 0 6
Arklow 7 1 0 6 0 4
Tullamore 5 0 1 4 0 2
Under 15's North East League

\ n

Team Played Won Draw Lost Bonus* Points
Skerries 1 1 0 0 0 4
Dundalk 1 0 0 1 0 0
Ashbourne 0 0 0 0 0 0
Balbriggan 0 0 0 0 0 0
Boyne 0 0 0 0 0 0
Navan 0 0 0 0 0 0
Nth Meath 0 0 0 0 0 0
Rathoath 0 0 0 0 0 0
Under 14's Schools Youth League (Sunday)
Team Played Won Draw Lost Bonus* Points
Blackrock 0 0 0 0 0 0
Boyne 0 0 0 0 0 0
Clontarf 0 0 0 0 0 0
Coolmine 0 0 0 0 0 0
Malahide 0 0 0 0 0 0
Old Wesley 0 0 0 0 0 0
Rathoath 0 0 0 0 0 0
Seapoint 0 0 0 0 0 0
Suttonians 0 0 0 0 0 0
Wanderers 0 0 0 0 0 0
Under 14's North East League
Team Played Won Draw Lost Bonus* Points
Boyne 3 2 0 1 1 9
Skerries 3 2 0 1 0 8
Ashbourne 2 1 1 0 0 6
Navan 2 1 1 0 0 6
Rathoath 2 0 0 2 1 1
Athboy 2 0 0 2 0 0
Under 13's Leinster League - Division I
Team Played Won Draw Lost Bonus* Points
Birr 0 0 0 0 0 0
Boyne 0 0 0 0 0 0
Dundalk 0 0 0 0 0 0
Edenderry 0 0 0 0 0 0
Longford 0 0 0 0 0 0
North Kildare 0 0 0 0 0 0
Roscrea 0 0 0 0 0 0
Tullamore 0 0 0 0 0 0
Under 13s North East League
Team Played Won Draw Lost Bonus* Points
Skerries 'A' 5 5 0 0 0 20
Navan 6 5 0 1 0 20
Dundalk 5 3 0 2 1 13
Rathoath 4 3 0 1 0 12
Skerries 'B' 5 2 0 3 1 9
Nth Meath 4 2 0 2 1 9
Boyne 4 2 0 2 0 8
Ashbourne 4 1 0 3 1 5
Balbriggan 4 1 0 3 0 4
Ardee 6 0 0

6 0 0